מה משפיע על מחיר הזהב?

בתקופה האחרונה אנו עדים לשינויים משמעותיים במחירי הזהב שגורמים לרבים לתהות – מה גורם להם? אנחנו מצאנו את עצמנו שואלים את השאלה הזו לא פעם את המומחים והחלטנו שהגיע הזמן לעצור לרגע ולקבל את כל המידע שיאפשר לנו לקבל תשובה חד משמעית אחת ולתמיד. הישארו אתנו ונגלה יחד מה משפיע על מחיר הזהב ומה חשוב לדעת בעניין זה.

 

הדבר ה – 1 שמשפיע על מחיר הזהב: אתם, האנשים שמשקיעים בו

אם אתם  משקיעים בזהב ותוהים מה גורם לשינויים במחיר שלו, כדאי שתדעו שהתשובה לכך, בין היתר, היא אתם. העניין הגובר בסחר בזהב הוא הגורם העיקרי לעלייה במחירים שלו בשנים האחרונות. מסתבר כי התשואה של הזהב מושכת אליו משקיעים חדשים רבים והדבר גורם להגדלה של זרימת ההון אל השוק. בקיצור – מדובר פה בעניין של ביקוש.

מחיר הזהב

הדבר ה – 2 שמשפיע על מחיר הזהב: ההיחלשות של הדולר

יצא לך לבדוק לאחרונה מה מצב הדולר? אם לא, לחץ כאן ותגלה כי הוא די חלש. לשוק המט"ח יש תפקיד חשוב בקביעה של מחירי הזהב בשווקים השונים. ברגע שהדולר יורד, הוא הופך את הזהב המקומי שמתומחר בדולרים (אי שם בארצות הברית) לאטרקטיבי הרבה יותר.

 

הדבר ה – 3 שמשפיע על מחיר הזהב: המחירים של הנפט

אי אפשר להתעלם מן העובדה כי מחירי הנפט מזנקים בשנים האחרונות. יש קורלציה גבוהה מאוד בין המחירים של הנפט לבין מחירי הזהב. כך שאתם וודאי מבינים שככל שהמחיר של הנפט יעלה, כך מחירו של הזהב יעלה בהתאם.

 

הדבר ה – 4 שמשפיע על מחיר הזהב: מצבים של מתיחות ביטחונית או פוליטית

לא פעם אנו רואים שינויים משמעותיים בשוק ההון כאשר יש מתיחות ביטחונית בארץ או מתיחות פוליטית באזורים גאוגרפיים שונים ברחבי העולם. הכוונה היא בין היתר למצבים הבאים:

  • מתקפות טרור
  • מלחמות
  • רציחות ועוד

מתכת יקרה נחשבת כאי של יציבות בתקופות שיש בהם חוסר וודאות גלובלית. מצבים כמו אלו שתוארו לעיל יכולים להביא לירידה משמעותית במחירים של סחורות וניירות ערך שישפיעו בסופו של דבר לירידה במחיר הזהב.

 

מתלבטים אם לסחור בזהב? יש עם מי להתייעץ

אם אתם רוצים לסחור בזהב, אך מרגישים שאין לכם מספיק מידע בנושא, כדאי שתדעו שתמיד אפשר לפנות אל מומחים בתחום. יש לא מעט יועצים שישמחו להעניק לכם ליווי צמוד, כדי שתוכלו להשקיע בתבונה. אנו ממליצים לערוך בירור טרם הבחירה ביועץ הנבחר, כדי שתוכלו להיות בטוחים כי מדובר באיש מקצוע בעל ניסיון רב בתחום.

 

לסיום

עד כאן המדריך המקיף שאפשר לכם לדעת מה משפיע על מחיר הזהב. כעת, יש בידיכם את כל האינפורמציה הדרושה, כך שעליכם רק להחליט אם אתם רוצים לסחור בזהב בשלב זה או לחכות עם העניין מעט.

זהב

תוכן עיניים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מכירת זהב ישן
כללי
האם אפשר לייצר רווח על מכירת זהב ישן?

זהב נחשב מזמן למתכת יקרת ערך ויקרה, עם היסטוריה עשירה של שימוש כצורה של מטבע וסמל של עושר. לאנשים רבים יש פריטי זהב ישנים שיושבים בקופסאות התכשיטים שלהם, נשכחים ולא

מתנות לנשים
כללי
מה שאישה רוצה – הכל על מתנות לאישה

כשזה מגיע למציאת המתנה המושלמת לאישה, זו יכולה להיות משימה מאתגרת. כל אישה היא שונה, בעלת תחומי עניין שונים, תחביבים ואישיות ייחודיים משלה. עם זאת, יש כמה טיפים שיכולים להתאים

בגדי ספורט
כללי
3 הטרנדים החמים ביותר בעולם האופנה

עולם האופנה הוא אחד מהתעשיות הגדולות שיש בכל העולם כולו. מי לא אוהב אופנה? גם נשים וגם גברים רבים ברחבי העולם מתעניינים ואוהבים ללבוש בגדים שהם בצו האופנה, על פי