כמה שווים היהלומים על דיסק של מסור יהלומים?

כל מי שמכיר את מסור היהלומים או את המושג דיסק יהלומים, תהה לעצמו האם באמת מדובר ביהלומים אמתיים ואם כן מה הוא שוויים. מדובר בכלי שיש לרבים מאתנו בבית, והמחשבה על מה שוויו ומאיפה שאוב מקור שמו, מסקרנת ביותר. זה אכן נשמע מאד מוזר להשוות בין היהלומים במסור היהלומים, שמשומש על ידי מנסרי בטון ובין יהלומים במובן המקובל שמשובצים על גבי תכשיטים. אך למען האמת הם מגיעים ממקור דומה ולא כל כך שונים. אז כדי לפתור אחת ולתמיד את השאלה המעניינת הזו, לפניכם כל מה שצריך לדעת כמה שווים היהלומים על דיסק של מסור יהלומים.

 

מה המטרה והשימושים של מסור יהלומים?

מסור יהלומים הוא אחד הלכים העמידים ביותר והיעילים ביותר בכל הנוגע לחיתוך וניסור בטון. מאחר ובטון הוא חומר חזק וחלק, שיבוץ היהלומים על מסורי הבטון עוזר לחיתוך נקי ואסתטי במהירות רבה. חומר היהלום שהוא הרי החומר החזק ביותר בטבע, יעיל לניסור הבטון החזק בדייקנות ובזמן קצר, כך שמדובר בשיטה יעילה ומתקדמת לניסור בטון. לעוד מידע על ניסור בטון היכנסו ללינק – https://www.a-designer.co.il.

 

מהם בדיוק היהלומים על דיסק של מסור יהלומים ומה שוויים?

רבים תוהים מה הכוונה ב'יהלומים' במסור היהלומים. התשובה מפתיעה, אבל אלו למעשה במקורם אותם היהלומים שנמצא בחנויות תכשיטים ולמיניהן, הם אכן מגיעים מאותו מקור. ההבדל בניהם שגורם ליהלומים בתעשיית הניסור להיות זולים יותר מהיהלומים בחנויות התכשיטים, הוא שלעומתם יהלומי תעשיית הניסור פחות נקיים ונוצצים ודחוסים בלחץ פחמן. למרות השינויים הללו שקיימים בניהם, שני סוגי היהלומים הם חומרים חזקים ביותר, כך שהיהלום הופך ליעיל בתעשייה גם עקב חוזקו כחומר החזק ביתר בטבע וגם עקב נצנוצו ויוקרו.

 

בכמה ניתן להעריך את שוויים?

מדובר בשאלה מסקרנת ביותר שאין אחד ששמע על המושג "מסור יהלומים" ולא חשב עליה. כמות היהלומים בכל דיסק אינה כה רבה מאחר ומדובר בשבבי יהלומים קטנטנים. לכן בהתאם שוויים לא אדיר והם שונים מכל תכשיט וטבעות אירוסין שתמצאו. דיסק היהלום שנמכר בחנויות כבר עם היהלומים מצופים עולה, עולה בהתאם לגודלו אך לא יותר מכמה מאות שקלים. לכן לא מדובר ביהלומים יקרים למדי, והמחיר לדיסק היהלומים מתאים בסופו של דבר לכיס. בסופו של דבר, מדובר בכלי לניסור ולו היו בו יהלומים יקרים מדי, הוא לא היה משתלם כלל.

 

איפה משובצים בדיוק היהלומים בדיסק?

מסורי הבטון הייעודיים משובצים בקצה שלהם בשבבי יהלומים קטנים, למעשה בתוך הכלי לניסור בטון מרכיבים דיסק המשובץ בשבבי יהלום. בעת החיתוך מצמידים את הדיסק לקיר בחוזקה והוא יוצר את הניסור המדויק והנקי האפשרי. כך, בעת דחיסת הדיסק אל הקיר, הגסות שיוצרים שבבי היהלומים יעילה מאד בעת החיתוך. בזכות היהלומים המשובצים בכלי, הופך הכלי את הניסור למושלם ומדויק ברמה גבוהה שקשה להגיע אליה באמצעות כלים אחרים. המסורים החדשים אף כוללים מנגנון להשפרצת מים כך שהם גם לא יוצרים הרבה אבק ולכלוך.

תוכן עיניים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
נעליים
כללי
כמה עולות נעלי ייזי של קנייה ווסט?

הנעליים הכי מזוהות בתקופה האחרונה הן נעלי ייזי של קנייה ווסט. קנייה ווסט עיצב נעל חדשה, שאינה דומה לאף טרנד עבר, ולכן הייזי נחשבים למהפכה בעולם הננעלה. אז, איך ניתן

אטרקציות שכל בת מצווה טובה צריכה
כללי
9 האטרקציות שכל בת מצווה טובה צריכה

כולנו יודעים שבת המצווה הוא אירוע של פעם בחיים, השאלה האמיתית היא איך אנחנו גורמים לכל האורחים לזכור את בת המצווה כמשהו מיוחד? הנה כמה רעיונות למפעילים ומופעים מיוחדים שיגרמו